[Firefox] Nowa zakładka w FF13 – jak wyłączyć

W nowym Firefoksie dodany został nowy wygląd nowej, „pustej” zakładki – otóż nie jest ona pusta, tylko zawiera kilka często odwiedzanych stron. Sporo osób, np. ja, nie ma ochoty na coś takiego, z różnych względów (np. dlatego, że żeby otworzyć link ze schowka trzeba wcelować klikając środkowym przyciskiem myszy w wolne pole, poza sugestiami FF).

Wyłączenie tej nowej opcji jest bardzo proste i na samym wierzchu, ale spor osób (np. ja) w pierwszym momencie tego nie zauważa.

Przycisk wyłączający nowy tryb znajduje się w prawym górnym rogu strony z propozycjami. Kliknięcie na niego spowoduje wyświetlenie pustej strony (no, prawie pustej – dalej będzie na niej przycisk pozwalający na powrót do „nowego” trybu). Ustawienie jest zapamiętywane – kolejna otwarta strona będzie już pusta.

Możliwy jest też bardziej trwały powrót do klasycznej, pustej strony. Należy wpisać w pasku adresu about:config,na liście opcji znaleźć lub wyszukać poprzez filtr pozycję browser.newtab.url i zmienić jej wartość na about:blank. I to wszystko.

Autor: leafnode

Architekt oprogramowania webowego, programista, analityk bezpieczeństwa serwisów internetowych, speaker, konsultant. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze mną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *