[Firefox] Nowa zakładka w FF13 – jak wyłączyć

W nowym Firefoksie dodany został nowy wygląd nowej, „pustej” zakładki – otóż nie jest ona pusta, tylko zawiera kilka często odwiedzanych stron. Sporo osób, np. ja, nie ma ochoty na coś takiego, z różnych względów (np. dlatego, że żeby otworzyć link ze schowka trzeba wcelować klikając środkowym przyciskiem myszy w wolne pole, poza sugestiami FF).

Wyłączenie tej nowej opcji jest bardzo proste i na samym wierzchu, ale spor osób (np. ja) w pierwszym momencie tego nie zauważa.

Przycisk wyłączający nowy tryb znajduje się w prawym górnym rogu strony z propozycjami. Kliknięcie na niego spowoduje wyświetlenie pustej strony (no, prawie pustej – dalej będzie na niej przycisk pozwalający na powrót do „nowego” trybu). Ustawienie jest zapamiętywane – kolejna otwarta strona będzie już pusta.

Możliwy jest też bardziej trwały powrót do klasycznej, pustej strony. Należy wpisać w pasku adresu about:config,na liście opcji znaleźć lub wyszukać poprzez filtr pozycję browser.newtab.url i zmienić jej wartość na about:blank. I to wszystko.

Autor: leafnode

Architekt oprogramowania webowego, programista, analityk bezpieczeństwa serwisów internetowych, speaker, konsultant. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze mną!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *