Szybkie wyszukiwanie dla dowolnej strony [Firefox]

Firefox: dodawanie wyszukiwarkiPrzeglądarka Firefox ma ciekawą opcję, która pozwala na szybkie korzystanie z wyszukiwarek na różnych stronach, bez konieczności wchodzenia na tą stronę i wpisywania danych w odpowiednie pole. Wystarczy wpisać słowo kluczowe, a po nim poszukiwane hasło. Jak działa ten mechanizm? Poprzez zakładki. Każda z nich ma pole keyword/słowo kluczowe, które jest właśnie tym słowem, które trzeba wpisać na początku w pasku adresu. Sam adres powinien zawierać znacznik „%s”, który Firefox podmieni na wyszukiwane słowa.

Firefox: dodawanie słowa kluczowego Ale nie trzeba tego robić ręcznie. Firefox posiada udogodnienie, które załatwi całą sprawę za nas. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na okienko wyszukiwarki i wybrać opcję Utwórz słowo kluczowe dla tej wyszukiwarki/Add a Keyword for this Search. Po pojawieniu się okienka, wystarczy wpisać nazwę serwisu i słowo kluczowe – i to wszystko. Firefox oszczędzi nam zbędnego klikania a serwerom i łączom jednego przesyłania strony.

Autor: leafnode

Architekt oprogramowania webowego, programista, analityk bezpieczeństwa serwisów internetowych, speaker, konsultant. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze mną!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *