Szybkie wyszukiwanie dla dowolnej strony [Firefox]

Firefox: dodawanie wyszukiwarkiPrzeglądarka Firefox ma ciekawą opcję, która pozwala na szybkie korzystanie z wyszukiwarek na różnych stronach, bez konieczności wchodzenia na tą stronę i wpisywania danych w odpowiednie pole. Wystarczy wpisać słowo kluczowe, a po nim poszukiwane hasło. Jak działa ten mechanizm? Poprzez zakładki. Każda z nich ma pole keyword/słowo kluczowe, które jest właśnie tym słowem, które trzeba wpisać na początku w pasku adresu. Sam adres powinien zawierać znacznik „%s”, który Firefox podmieni na wyszukiwane słowa.

Firefox: dodawanie słowa kluczowego Ale nie trzeba tego robić ręcznie. Firefox posiada udogodnienie, które załatwi całą sprawę za nas. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na okienko wyszukiwarki i wybrać opcję Utwórz słowo kluczowe dla tej wyszukiwarki/Add a Keyword for this Search. Po pojawieniu się okienka, wystarczy wpisać nazwę serwisu i słowo kluczowe – i to wszystko. Firefox oszczędzi nam zbędnego klikania a serwerom i łączom jednego przesyłania strony.

Autor: leafnode

Architekt oprogramowania webowego, programista, analityk bezpieczeństwa serwisów internetowych, speaker, konsultant. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze mną!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *