Wyłącz komputer

Screenshot programu Poweroff 3.0.1.3Często zasypiasz w czasie oglądania filmu? Lubisz posłuchać muzyki z mp3 do snu? Ściągasz nową wersję programu a musisz wyjść do pracy? Jak automatycznie wyłączyć komputer w takich sytuacjach? Pomoże w tym prosty program Poweroff. Pozwala on na wyłączenie/zawieszenie/zrestartowanie/wylogowanie itp. komputera w określonej sytuacji. W jakiej? Poweroff ma wiele możliwości w tej kwestii. Można określić proste wyłączenie komputera o określonej godzinie (jednorazowo albo w określone dni tygodnia), ale też na przykład po zakończeniu działania podanego programu, np. odtwarzacza filmów. Nie musimy się także ograniczać do jednego komputera – za pomocą Poweroff możliwe jest sterowanie innymi komputerami, ja których także pracuje ten program. Pełna lista możliwości podana jest na stronie programu.

Poweroff do pracy nie wymaga instalacji – wystarczy przekopiować plik z programem na dysk i go uruchomić. Jeśli jest taka potrzeba, z poziomu menu można zainstalować program jako usługę, która będzie uruchamiana przy starcie systemu.

Autor: leafnode

Architekt oprogramowania webowego, programista, analityk bezpieczeństwa serwisów internetowych, speaker, konsultant. Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze mną!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *